+90 (216) 970 0834

info@tunabilisim.com.tr

Sunucu (Server) Yönetimi

Sunucu (Server) ile sisteminizi merkezi yönetin

Server sistemi ile dosya paylaşımı, sistem ve kullanıcı yönetimi, tek noktadan merkezi olarak üretilen bir çözümün tüm sisteme otomatik olarak entegre edilmesi işlemleri gibi pek çok yönetsel işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kullanıcı yönetimi ile sisteme dahil olan tüm kullanıcı hesaplarını server üzerinden yönetebilir, yetkilendirme matrislerini oluşturabilirsiniz.

Server üzerinde oluşturulan grup ilkeleri ile, kullanıcı bilgisayarları üzerindeki tüm işlemler otomatik olarak aktif olur. Belirli gruplar için kural tanımlamaları yapabilir, kullanıcı bazlı işlemleri kolaylıkla yönetebilirsiniz. Hangi kullanıcı hangi dosyaya erişebilir veya belirli departman çalışanları belirli yazıcıları kullanabilir gibi birçok yetkilendimeyi merkezi olarak yönetebilirsiniz.

Server üzerindeki tanımlamalar, ilgili diğer entegre sistemler ile birlikte çalışabilir böylece sadece server taraflı işlemler için değil, bütün sisteminizi aktif olarak yönetme imkanına sahip olursunuz. Örnek olarak, güvenlik duvarı (firewall) cihazınızda belirli vermek istediğiniz kullanıcıları, serverüzerinde tanımladığınız kullanıcı grubu olarak atayabilir, sadece grup üzerindeki değişiklikler ile anlık olarak yetkilendirme sağlayabilirsiniz.